Jdi na obsah Jdi na menu
 


Balthazar Getty (Richard Montana)

9. 6. 2007

Balthazar Getty

Herec 

Datum narození:
22.01.1975 
Místo narození:
Los Angeles, Kalifornie, USA 
Znamení:
Vodnář  Životopis: 
Je synem filmařky německého původu Gisely Zacherové a Jeana Paula Gettyho III, jehož otec Jean Paul Getty byl olejářským magnátem. Vyrůstal se svou starší nevlastní sestrou Annou, s matkou a s jejím druhem, německým rockovým hudebníkem Olafem Kraemerem.

Ačkoliv neprojevoval žádné herecké ambice, byl ve třinácti letech objeven hledačem talentů a vybrán do hlavní role žáka důstojnické školy a vůdce trosečníků Ralpha v dobrodružném snímku podle slavného románu Williama Goldinga Pán much (r. H. Hook). Ještě v témže roce 1990 vytvořil postavu sirotka Toma O'Folliarda, který se připojil ke čtyřčlenné bandě psanců, ve westernu Mladé pušky II (r. G. Murphy) a úlohu synovce hlavního hrdiny-jezdce rodea (Scott Glenn), v dobrodružném melodramatu Mými hrdiny byli vždy kovbojové (r. S. Rosenberg).

Po řadě vedlejších partů dostal
velkou příležitost až ve druhé pol. 90. let v kriminálním filmu Lost Highway (r. D. Lynch), kde ztělesnil mladého automechanika Petea Daytona, jehož identitu záhadně převezme jazzový saxofonista (Bill Pullman), odsouzený k trestu smrti za údajnou vraždu své manželky (Patricia Arquetteová). Vedle herectví se uplatňuje jako model pro firmy Versace a Calvin Klein.

Další aktivity rozvíjí v oblasti rockové hudby; s hercem Davidem Arquettem hraje ve skupině Thirteen Floor a občas účinkuje rovněž se skupinou Tape. Se svým kamarádem Shonem Greenblattem založil produkční společnost nazvanou 5150 Productions, v jejímž rámci vznikla řada hudebních videoklipů, ale také film Shadow Hours. Od 2000 je ženatý s módní návrhářkou Rosettou Millingtonovou.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

(gilmorovad.blog.cz)

(carol, 9. 1. 2008 19:17)

Ahoj na našem blogu je nová bleskovka a můžeš vyhrát plakát, nebo diplom, nebo rozvrh s čím budeš chtít, tak se koukni prosím

www.charmed--club.blog.cz

(Charmed--club, 6. 7. 2007 15:46)

Ahoj, přihlaš se u mě do soutěže o nej obrázek Alyssy !

Soutěž

(Charmed--club, 10. 6. 2007 16:27)

Ahoj,u mě je Soutěž o nej komentář! www.charmed--club.blog.cz